Żywnościowy SOS z Fundacją Biedronki
Za nami owocny rok!
17 stycznia, 2024
Nowa hala – postępy prac
25 lutego, 2024

Żywnościowy SOS z Fundacją Biedronki

Mazurski Bank Żywności zakwalifikował się do programu Fundacji Biedronki „Żywnościowy SOS”. Jego celem jest wzmocnienie instytucji oferujących pomoc żywnościową, by miały one większe możliwości udzielania wsparcia. W ramach projektu otrzymaliśmy e-Kod na zakupy do sklepów sieci Biedronka o wartości 60 000 zł.

Program „Żywnościowy SOS” jest skierowany do schronisk dla bezdomnych, jadłodajni oraz jednostek świadczących regularną pomoc w formie paczek żywnościowych. Zakwalifikowane do programu organizacje otrzymują wsparcie finansowe w formie e-Kodów do wykorzystania na zakupy w sieci sklepów Biedronka. Wartość e-Kodów zależy od rodzaju i skali działalności prowadzonej przez daną organizację.


W okresie listopad 2023 – styczeń 2024, przygotowaliśmy i przekazaliśmy 1200 osobom świąteczne paczki żywnościowe. Produkty do paczek kupiliśmy w sklepach Biedronka, płacąc za nie e-kodami.

836 paczek trafiło do podopiecznych, szczególnie seniorów następujących placówek i organizacji: Środowiskowy Dom Samopomocy w Ukcie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kolnie, Środowiskowy Dom Samopomocy w Orzyszu, Powiatowe Centru, Pomocy Rodzinie w Piszu, MGOPS Pisz, Koło Gospodyń Wiejskich w Liskach, Ewangelickie Stowarzyszenie BETEL, Stowarzyszenie z Duchem Serca w Ełku, Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Piskiej, Mazurskie Centrum Aktywności Lokalnej Karwik, DPS Ewangelicki Dom Opieki „Betezda” w Ukcie, Koło Gospodyń Wiejskich w Komorowie „Komorowska Słodycz”, Koło Emerytów z Pisza

a 364 paczki przekazaliśmy osobom indywidualnym, którymi opiekuje się nasz Bank ????

Dziękujemy Fundacji Biedronki za wybór naszego Banku do realizacji programu „Żywnościowy SOS”. ♥️

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *