#SprzątamyDlaPolski
Alleluja!
29 marca, 2024
Zakup i instalacja nowych urządzeń i wyposażenia do nieodpłatnego przechowywania i redystrybucji żywności oraz zakup nowych środków transportu
15 maja, 2024

#SprzątamyDlaPolski

W poniedziałek, 22 kwietnia w Międzynarodowym Dniu Ziemi odbył się finał VII edycji #SprzatamyDlaPolski. Jak co roku Mazurski Bank Żywności włączył się w tę akcję. Nasi dzielni wolontariusze z Zespołu Szkół Zawodowych z Biblioteką Pedagogiczną w Piszu pod okiem przedstawiciela z Nadleśnictwa Pisz ruszyli na sprzątanie pobliskiego lasu. Do worków trafiły puszki, szkło, stare garnki, buty, ubrania a nawet elektrośmieci.

Łącznie zebraliśmy 20 worków śmieci!

Celem akcji #SprzątamyDlaPolski jest skuteczna walka z zanieczyszczeniem terenów zielonych, takich jak lasy, parki i skwery. Co pół roku akcja rozpoczyna się od kilkutygodniowego cyklu edukacyjnego, skierowanego do szkół i przedszkoli. W trakcie tego okresu uczestnicy zdobywają wiedzę na temat ochrony środowiska i odpowiedzialności za utrzymanie czystości wokół siebie. Edukacyjny charakter przedsięwzięcia ma na celu nie tylko przygotowanie do masowej akcji sprzątania, ale także kształtowanie trwałych nawyków związanych z troską o środowisko.

Drugim etapem tej inicjatywy jest masowe sprzątanie świata, które stanowi finał każdej edycji #SprzątamyDlaPolski. Podczas wielkiego finału wydarzenia uczestnicy w praktyce realizują zdobytą wiedzę, angażując się w zbiorowe sprzątanie terenów zielonych. Dzięki temu podejściu nie tylko skutecznie reagują na zagrożenia wynikające z zanieczyszczenia, ale również kształtują postawy proekologiczne w perspektywie długoterminowej.

materiał na podstawie informacji od organizatora


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *