Zadanie publiczne. Pomoc obywatelom z Ukrainy mieszkającym na terenie 5 mazurskich powiatów
Szukamy pracownika!
5 września, 2023
Czas na kiszonki!
Czas na kiszonki!
20 września, 2023

Zadanie publiczne pn. Pomoc obywatelom z Ukrainy mieszkającym na terenie 5 mazurskich powiatów: piskiego, ełckiego, giżyckiego, mrągowskiego i szczycieńskiego jest realizowane w okresie 15.09.2023 r. – 16.12.2023 r.

W ramach projektu Mazurski Bank Żywności prowadzi stacjonarny i telefoniczny punkt informacyjny (działający przez 5 dni w tygodniu) dla uchodźców z Ukrainy. Osoby, które uciekając przed wojną w Ukrainie, trafiają na tereny Mazur potrzebują wsparcia w obszarach takich jak: informacje dot. noclegów, placówek medycznych, szkolnych, możliwości zatrudnienia. Wyzwanie przed jakim stoimy to aktywne wsparcie uchodźców w obszarze usamodzielnienia się i odnalezienia w nowej rzeczywistości.

Zadanie polega także na zagospodarowaniu powierzchni magazynowych na rzecz organizacji zbiórek żywności, środków higieny, środków chemicznych, środków opatrunkowych, segregacji i dystrybucji zebranych artykułów. Zebrane dary pozwolą na wsparcie uchodźców znajdujących się na terenie 5 mazurskich powiatów, tj. piskiego, ełckiego, giżyckiego, mrągowskiego i szczycieńskiego. Mazurski Bank Żywności przekaże również dary bezpośrednio do Ukrainy za pomocą sieci współpracujących partnerów pomocy humanitarnej.

Projekt realizowany z Funduszu Pomocy, którego celem jest finansowanie zadań na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy.