Punkt informacyjny znowu działa!
Zadanie publiczne. Pomagamy Ukrainie na terenie 5 mazurskich powiatów
8 maja, 2023
Makarony Polskie S.A. – nasz nowy darczyńca!
26 czerwca, 2023
Punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy
Punkt informacyjny dla obywateli Ukrainy

W siedzibie Mazurskiego Banku Żywności działa stacjonarny i telefoniczny punkt informacyjny „Pomagamy Ukrainie”. Skierowany jest on do osób o statusie uchodźcy, które znalazły schronienie w Polsce, w powiatach: piskim, ełckim, giżyckim, mrągowskim i szczycieńskim.

W punkcie informacyjnym udzielamy wskazówek, gdzie i jak można skorzystać ze wsparcia prawnego, psychologicznego i medycznego. Pomagamy w znalezieniu pracy, szczególnie prac sezonowych, przygotowaniu do rozmowy kwalifikacyjnej, ale także w znalezieniu mieszkania czy wypełnieniu niezbędnych dokumentów. Informacji udzielamy w językach polskim i ukraińskim.

Punkt informacyjny mieści się pod adresem: ul. Jagodna 3, Jagodne, Pisz i jest otwarty od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-18:00 oraz w sobotę w godz. 9:00-14:00. Porad udzielamy także pod numerem telefonu +48 720 887 112.

Punkt informacyjny jest prowadzony w ramach zadania publicznego Pomagamy Ukrainie. Zadanie realizowane na terenie 5 mazurskich powiatów: piskiego, ełckiego, giżyckiego, mrągowskiego
i szczycieńskiego
,dofinansowanego z Funduszu Pomocy, którego celem jest finansowanie zadań na rzecz pomocy obywatelom Ukrainy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *