„Ramię Przyjaciela” – forum współpracy
Wielkanocna Zbiórka Żywności 24-25 marca 2023
Wielkanocna Zbiórka Żywności
23 marca, 2023
Świąteczne życzenia
Świąteczne życzenia
4 kwietnia, 2023

„Ramię Przyjaciela” – forum współpracy

W dniach 27-28 marca br. w Pułtusku odbyło się Forum Współpracy Polsko-Ukraińskiej „Ramię Przyjaciela”. Organizatorami konferencji byli: Samorząd Gminy Pułtusk, Stowarzyszenie „Wspólnota Polska” i „Dom Polonii na Wschodzie” z siedzibą w Charkowie. Z radością wzięliśmy udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.

Na zamku w Pułtusku spotkali się polscy i ukraińscy przedstawiciele władz publicznych, dyplomaci, naukowcy, samorządowcy, reprezentanci firm biznesowych i NGO. Wśród gości byli m.in. Henryk Kowalczyk – Wiceprezes Rady Ministrów, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Piotr Stachańczyk – Konsul Generalny Konsulatu RP w Charkowie, Maria Koc – Senator RP, przedstawicielka Senackiej Komisji Spraw Emigracji i Łączności z Polakami za Granicą, Mikołaj Falkowski – Prezes Zarządu Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, Aleksander Giedroyć – Prezes Stowarzyszenia NGO „Dom Polonii na Wschodzie” z siedzibą w Charkowie. Ukrainę reprezentowali m. in. Oksana Malysheva – Kierownik Aparatu Wykonawczego Charkowskiej Rady Obwodowej, Maksym Kolinko – Zastępca Kierownika Aparatu Wykonawczego Charkowskiej Rady Obwodowej, Olena Moroz – Zastępca Naczelnika Wydziału Rozwoju Terytorialnego i Lokalnego oraz Stosunków Międzynarodowych Biura Wykonawczego Rady Obwodowej, Sofia Butko – Docent w Katedrze języka ukraińskiego, koordynator Polsko-Ukraińskiej współpracy Charkowskiego Narodowego Uniwersytetu im. W. Karazina, Wasyl Zwarycz – Ambasador Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej i Tamila Shutak – Pierwszy Sekretarz Ambasady Ukrainy w Rzeczypospolitej Polskiej.

Podczas Forum „Ramię Przyjaciela” rozmawialiśmy o współpracy między naszymi narodami w sferze biznesu, nauki i pomocy humanitarnej. Jako, że Mazurski Bank Żywności mocno angażuje się w pomoc obywatelom Ukrainy, swoją prezentację wygłosił także nasz prezes, Marcin Kwiatkowski. Dziękujemy organizatorom za zaproszenie i możliwość poznania niezwykłych ludzi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *