Nagrody Ubi Caritas
Nowy magazyn Mazurskiego Banku Żywności
Budujemy nowy magazyn!
15 listopada, 2022
Lepienie pierogów z Dell Technologies
Czas na pierogi!
8 grudnia, 2022

Nagrody Ubi Caritas

Prezes Marcin Kwiatkowski (pierwszy z lewej).

19 listopada 2022 r. w kościele ewangelicko-augsburskim Świętej Trójcy w Warszawie kolejny raz uhonorowano osoby niosące pomoc ubogim i potrzebującym. Wśród wyróżnionych znalazł się również prezes Mazurskiego Banku Żywności Marcin Kwiatkowski.

XXI edycja Gali Ubi Caritas zgromadziła wielu gości, na co dzień zaangażowanych w pracę lokalnych organizacji charytatywnych bądź indywidualnie wspierających swoich bliźnich w potrzebie. Wytrwałość i codzienny wysiłek darczyńców zostały dostrzeżone przez Caritas, prawosławny Eleos oraz Diakonię Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego.

Prezes Marcin Kwiatkowski został wyróżniony dyplomem uznania Dłonie Miłosierdzia za działania mające na celu zmniejszenie niedożywienia wśród osób o trudnej sytuacji bytowej, a także za pomoc skierowaną do uchodźców z Ukrainy, którą Mazurski Bank Żywnością uruchomił już w pierwszych dniach od wybuchu wojny.

Odbierając nagrodę, prezes Kwiatkowski podziękował także innym bankom żywności, a zwłaszcza setkom wolontariuszy, bez których poświęcenia działanie na dużą skalę byłoby po prostu niemożliwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *