Budujemy nowy magazyn!
Sieciowanie i rozwój regionalnego partnerstwa - Mazurski Bank Żywności
Jak pomagać skuteczniej?
29 października, 2022
Nagrody Ubi Caritas
21 listopada, 2022
Nowy magazyn Mazurskiego Banku Żywności

To już pewne – Mazurski Bank Żywności kończy niełatwy 2022 rok bardzo mocnym akcentem.

Z dumą informujemy, że 14 listopada br. przedstawiciele Banku podpisali umowę, na mocy której Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej udzielił nam dofinansowania na budowę nowej hali magazynowej.

Dotacja dla Mazurskiego Banku Żywności pochodzi z programu priorytetowego „Racjonalna gospodarka odpadami”, a jej celem jest wsparcie budowy magazynu (700 m kw.) wraz z zapleczem biurowo-socjalnym, wydzielonym pomieszczeniem kuchennym oraz niezbędną infrastrukturą.

Nowa hala powstanie na placu obok obecnego biura MBŻ. Termin zakończenia prac to 30 sierpnia 2024 r.

Całkowity koszt przedsięwzięcia to 2,5 mln zł, z czego NFOŚiGW wsparł nas niebagatelną kwotą 2 mln zł!

Z całego serca dziękujemy Funduszowi zarówno za wymierną pomoc, jak i za okazane Mazurskiemu Bankowi Żywności zaufanie.

Cieszymy się, że nasza dotychczasowa praca została dostrzeżona, bo staramy się jak najlepiej wykorzystać dostępny czas i środki.

Warto wspomnieć, że obok naszej codziennej działalności pomocowej wykonujemy zadania publiczne (dofinansowanie z Kancelarii Prezesa Rady Ministrów), koordynujemy przedsięwzięcia związane z wolontariatem firm (Dell Technologies), a wspólnie z bankami żywności z Olsztyna i Elbląga realizujemy projekty partnerskie ze środków unijnych. Staramy się również działać na rzecz zwiększenia świadomości ekologicznej, organizując np. akcje sprzątania lasu.

Terenem naszych działań są Mazury. Tu mieszkamy, tu pracujemy, tu aktywizujemy młodzież i dorosłych, by wspierali nas w dziele niesienia codziennej pomocy i czynienia naszego regionu jeszcze lepszym miejscem do życia.

Do tej pory Was nie zawiedliśmy, nie zawiedziemy i tym razem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *