Dziękujemy, Dell!
Mazurski Bank Żywności w Mapuj Pomoc
Jesteśmy w Mapuj Pomoc!
6 września, 2022
Zbiórka Żywności 17-23.10.2022
Zbieramy żywność w szkołach!
16 października, 2022
Miska Pomocy z Dell

23 i 24 września Mazurski Bank Żywności gościł w Piszu silną reprezentację wolontariuszy z firmy Dell Technologies, z którą łączy nas wspólny projekt społeczny „Miska pomocy z Dell”.

Choć w ostatni wrześniowy weekend pogoda była fantastyczna, nasi goście nie przyjechali na Mazury w celach turystycznych i już w chwilę po wyjściu z autokaru przystąpili z zapałem do pracy.

Pierwszym zadaniem było gotowanie. Tu jak zwykle nieocenione zasługi oddała nasza niezawodna kuchnia polowa, wokół której zaczęły się niebawem rozchodzić smakowite aromaty.

Miska Pomocy z Dell

Całość prac koordynowała mistrzyni sztuki kulinarnej Luiza Ślazewicz, nie pierwszy już raz wspierająca Mazurski Bank Żywności swoimi umiejętnościami i promiennym uśmiechem.

Miska Pomocy z Dell

Podczas gdy trzy przepyszne zupy bulgotały na ogniu, pojawili się kolejni goście – tym razem ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzyszu, dla którego podopiecznych gotowali tego dnia wolontariusze Dell Technologies.

Dyrektorka Domu Kamila Sokołowska opowiedziała nam o codziennym funkcjonowaniu placówki, prowadzonych w niej programach, a przede wszystkim o problemach osób, dla których Dom Samopomocy został stworzony.

Miska Pomocy z Dell

Poruszająca opowieść o zawiłościach ludzkich losów przerodziła się w dłuższą rozmowę i zanim się obejrzeliśmy, jedzenie było już gotowe.

Zupy zostały przelane w termosy i zapakowane do samochodu, którym udały się w podróż do jadalni orzyskiego Domu Samopomocy. Misja wykonana!

Miska Pomocy z Dell
Miska Pomocy z Dell

Tymczasem minęła dopiero połowa dnia i nasi dzielni wolontariusze poprosiła o przydzielenie następnych zadań. Pierwszy zespół pojechał do magazynu Mazurskiego Banku Żywności, by tam pomóc w sortowaniu odzieży zebranej dla uchodźców z Ukrainy.

Druga grupa pojechała z rewizytą do Środowiskowego Domu Samopomocy w Orzyszu, a trzecia kontynuowała kulinarną przygodę, wyrabiając tradycyjne mazurskie kiełbasy pod czujnym okiem masarskiego mistrza Kazimierza Murzyna.

Obfitujący we wrażenia dzień zakończyliśmy wspólną kolacją w Hotelu Nidzkim, który udzielił gościny wolontariuszom.

Ostatnim punktem programu był zaplanowany na sobotni poranek wykład poświęcony ziołolecznictwu i profilaktyce zdrowotnej, który wygłosiła dla nas Tamara Rodenko z Domu Polonii na Wschodzie z siedzibą w Charkowie.

Miska Pomocy z Dell

Dowiedzieliśmy się z niego bardzo wielu ciekawych rzeczy, ale czas biegł nieubłaganie i wkrótce trzeba było pożegnać się ze wspaniałymi wolontariuszami z Dell Technologies.

Mamy nadzieję, że nie było to nasze ostatnie spotkanie. Świetnie nam się razem pracowało i z dumą oglądało efekty tej pracy.

Dziękujemy Wam za wspólny weekend!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *