Zmieniamy się!
Otwarcie Jadłodzielni Pisz
Otwieramy lodówkę!
29 czerwca, 2022
Mazurski Bank Żywności - gotowanie Zero Waste
Gotowanie pod Mrówką
9 lipca, 2022

Zmieniamy się!

Mazurski Bank Żywności

Kilka dni temu świętowaliśmy drugą rocznicę powstania Banku Żywności w Piszu.

Na minione dwa lata spoglądamy z dumą, ale również z refleksją.

Powód do dumy jest oczywisty. Udało nam się zebrać grupę wspaniałych ludzi – darczyńców, wolontariuszy, stałych współpracowników Banku – którzy poświęcili swój wysiłek, czas i pieniądze, by uruchomić i rozwinąć jedno z najbardziej prężnych przedsięwzięć społecznych w naszym regionie. To dzięki ich mrówczej pracy możemy wspomagać potrzebujących i jesteśmy na tym polu coraz bardziej skuteczni.

Coraz częściej powracały jednak w naszych rozmowach refleksje dotyczące przyszłości Banku – tego, jakim widzielibyśmy go w naszych marzeniach. Dzięki codziennej pracy w terenie, poczynionym obserwacjom i niezliczonym rozmowom z mieszkańcami okolicznych gmin zaczęliśmy dużo wyraźniej dostrzegać skalę problemów społecznych, ich zasięg, dynamikę i strukturalny charakter.

Uświadomiliśmy sobie także, jak wielką wartością są kurczące się błyskawicznie zasoby przyrodnicze i jak bardzo jesteśmy zależni od stabilnego środowiska, czystej wody i czystego powietrza. Chcemy włączyć do palety naszych działań szeroko pojmowaną edukację ekologiczną – również tę rozumianą jako mądre wybory podczas codziennych zakupów.

Zgodziliśmy się, że powinniśmy zrobić dużo więcej, a przynajmniej podjąć taką próbę.

Dlatego Bank Żywności w Piszu zmienia się w Mazurski Bank Żywności.

Chcemy działać szerzej, docierać w więcej miejsc, wspierać naszą pracą cały region i choć w niewielkim stopniu sprawić, by żyło się w nim jeszcze lepiej.

Chcemy, żeby miseczka w naszym nowym logo zawsze była pełna, i żeby mógł do niej sięgnąć każdy potrzebujący.

Zmieniamy się, by móc dokonać więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *