Banki żywności we wspólnym projekcie
Bank Żywności w Piszu pomaga Ukrainie
Kolejny konwój
2 maja, 2022
Umowa BŻ w Piszu z Kancelarią Prezesa Rady Ministrów
Podpisujemy umowę z kancelarią premiera RP
17 maja, 2022

Banki żywności we wspólnym projekcie

Banki żywności z Olsztyna, Pisza i Elbląga we wspólnym projekcie

Z przyjemnością informujemy, że Bank Żywności w Piszu dołączył jako partner do programu „Angażuj swoje pokolenie i szanuj jedzenie”, prowadzonego przez Bank Żywności w Olsztynie.

Wspólnie z trzecim partnerem projektu – Bankiem Żywności w Elblągu – chcemy zaangażować lokalne społeczności w działania dotyczące uchronienie żywności przed zmarnowaniem. O tym właśnie rozmawialiśmy na naszym pierwszym spotkaniu roboczym.

– Każdy z banków, biorących udział w projekcie, będzie tworzył na swoim terenie sieć partnerów, którzy będą rozumieć zasady pozyskiwania i zagospodarowywania produktów z krótkim terminem przydatności do spożycia. Chodzi przede wszystkim o tym, żeby ci, którzy na co dzień korzystają ze wsparcia banków żywności, otrzymali nie tylko rybę, ale i wędkę, czyli narzędzia w postaci opracowanych standardów pozysku żywności – mówi Jolanta Markiewicz, kierowniczka działu promocji i komunikacji Banku Żywności w Olsztynie.

– Bardzo cieszy nas wspólny projekt z Bankiem Żywności w Olsztynie i Bankiem Żywności w Elblągu. Jego rezultaty przyczynią się do rozwoju całego regionu warmińsko-mazurskiego, gdyż do wspólnego działania na rzecz niemarnowania żywności zaangażujemy liderów lokalnych organizacji pozarządowych i podmioty publiczne. W długofalowej prospektywnie zmniejszy to ilość wyrzucanego jedzenia – podkreśla Marcin Kwiatkowski, prezes Banku Żywności w Piszu.

tekst: Bank Żywności w Piszu / Bank Żywności w Olsztynie
zdjęcie: Bank Żywności w Olsztynie

Projekt jest realizowany z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG.

10 Komentarze

 1. Michał pisze:

  Super inicjatywa. Oby powstało więcej takich akcji, wiele osób na tym skorzysta.

 2. kowal_jan47 pisze:

  Uważam że takie organizacje są bardzo potrzebne w społeczeństwie i bardzo dobrze że jest taka w naszych okolicach. Potrzebni są ludzie którzy bez interesownie pomogą ludziom w ich trudnych czasach .

 3. PAWEL MALINOWSKI pisze:

  Bardzo fajna inicjatywa. Pozdrawiam

  • Piney Rivera pisze:

   Bardzo popieram takie projekty. świetny pomysł, oby jak najwięcej organizacji tego typu było. Podoba mi się to.

 4. Kacper9999999999997 pisze:

  Super sprawa, ciesze sie że ludzie coraz częściej poruszają temat marnowania żywności. Tak trzymać

 5. Wit Szot pisze:

  Dobra inicjatywa która pomoże wielu potrzebującym. Mam nadzieję że wiele osób otrzyma pomoc na którą zasługują, i aktualne pokolenie weźmie udział w tym przedsięwzięciu.

 6. P. Rivera pisze:

  Bardzo popieram takie pomysły, podoba mi się to i mam nadzieję, że jak najwięcej osób też to dostrzeże. Świetna organizacja.

 7. Wit pisze:

  Myślę że to dobra nowina. Mam nadzieję iż, wiele młodych ludzi postanowi wesprzeć taką inicjatywę.

 8. Andrzej Żurawski pisze:

  Potrzebna incjatywa, w dobie kryzysu z żywnością. Musimy się nauczyć szanować owoce naszej pracy.

 9. Natalia pisze:

  Wspaniały pomysł, docenia się takie inicjatywy. Dobrze jest poruszać tematy związane z szanowaniem jedzenia, w dzisiejszych czasach wielu z nas o tym zapomina.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *