Wydajemy paczki!
Piszanie zbierają dary dla uchodźców z Ukrainy
Pisz solidarny z uchodźcami!
2 marca, 2022
Zbiórka żywności w sklepach
Sklepy przyłączają się do zbiórki!
7 marca, 2022

Wydajemy paczki!

Paczki dla ukraińskich rodzin

Paczki dla ukraińskich rodzin

Uchodźcy z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie na terenie powiatów piskiego i ełckiego, mogą zgłaszać się do Banku Żywności w Piszu po pomoc doraźną (żywność, środki higieny i czystości oraz ubrania).

Od piątku 25.02. Bank Żywności w Piszu prowadzi zbiórkę artykułów dla uchodźców z Ukrainy. Zbiórka jest publiczna, zarejestrowana na stronie zbiorki.gov.pl pod numerem 2022/676/OR.

Zbieramy żywność (szczególnie o długim terminie do spożycia, np. woda, soki, konserwy, makarony), środki higieny i czystości (mydła, płyny do mycia, podpaski, pampersy, papier toaletowy) oraz inne potrzebne artykuły, takie jak: koce, śpiwory, baterie, zestawy pierwszej pomocy. Jesteśmy w kontakcie z wojewódzkim sztabem zarządzania kryzysowego.

Piszanie mają wielkie serca, co potwierdza ilość artykułów zebranych w ciągu zaledwie kilku dni. Zebrane rzeczy trafiają do magazynu Banku Żywności w Piszu i są na bieżąco wydawane.

Przy okazji informujemy, że wszystkie osoby z Ukrainy posiadające status uchodźcy (czyli takie, które przekroczyły granicę Polski po 24.02.2022) mogą zgłaszać się po pomoc do Banku Żywności w Piszu.

Zapraszamy organizacje lub podmioty prywatne, które także prowadzą zbiórki dla uchodźców na terenie powiatu piskiego, by skorzystały z naszego magazynu, przystosowanego do przechowywania żywności. Prowadzimy ewidencję wydawanych artykułów, a wśród naszych wolontariuszy jest trzech tłumaczy języka ukraińskiego.  

zdjęcie: Diana Vyshniakova

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *