Pisz solidarny z uchodźcami!
Co zbieramy? Lista produktów
Co zbieramy? Lista produktów
1 marca, 2022
Paczki dla ukraińskich rodzin
Wydajemy paczki!
4 marca, 2022

Pisz solidarny z uchodźcami!

Piszanie zbierają dary dla uchodźców z Ukrainy

W jednym ze swoich najbardziej znanych utworów Czesław Niemen przekonywał, że „ludzi dobrych woli jest więcej”. Wielu w te słowa powątpiewało, ale w godzinie próby okazało się, że ludzie dobrej woli licznie stanęli ramię przy ramieniu, by otoczyć opieką swoich ukraińskich sąsiadów.

Ze wzruszeniem obserwowaliśmy to również w Piszu, gdy hala magazynowa naszego Banku błyskawicznie wypełniała się odzieżą, jedzeniem, środkami czystości, lekarstwami.

Piszanie ofiarowali te dary z potrzeby serca, powodowani ludzką troską o swoich bliźnich, których świat legł nagle w gruzach. Uchodźców z Ukrainy chcieli wesprzeć także serdecznym słowem, nierzadko dołączając do darów wzruszające, pisane odręcznie serdeczne liściki.

Dziękujemy Wam wszystkim za dary serca, za wpłaty na paliwo do naszego samochodu, a specjalne podziękowania kierujemy do wolontariuszy, którzy jeszcze przed rozpoczęciem zbiórki skontaktowali się z nami, zaoferowali swoją pomoc i z wielką dzielnością pracowali.

Piszanie, macie wielkie i gorące serca!

PS Na refleksję po stronie Rosji liczyć na razie chyba nie ma co, a zatem nasza zbiórka trwa nadal – tak długo, jak będzie tego wymagać sytuacja. Poza odzieżą, której dzięki Wam mamy już bardzo dużo, cały czas potrzebne są pozostałe rzeczy.

Razem damy radę!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *