„Akcja Ziemniak” powraca!
Nasz nowy iveco
„Kropelka” dla vana
30 listopada, 2021
Wszystkiego dobrego życzy Bank Żywności w Piszu!
Wszystkiego dobrego!
23 grudnia, 2021

„Akcja Ziemniak” powraca!

Akcja Ziemniak 2021

Akcja Ziemniak 2021

Bank Żywności w Piszu rozpoczyna „Akcję Ziemniak” 2021. W ostatniej, zeszłorocznej edycji przez kilka zimowych miesięcy zebraliśmy łącznie 51,5 tony ziemniaków, które w całości zostały przekazane do współpracujących z nami organizacji pomocy społecznej. 

– Zeszłoroczna „Akcja Ziemniak” spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że postanowiliśmy ją kontynuować także tej zimy. Zbierane ziemniaki będą na bieżąco przekazywane do organizacji pomocy społecznej, z którymi współpracujemy na co dzień, ale także do rodzin i osób samotnych, którymi opiekuje się nasz Bank – mówi Marcin Kwiatkowski, prezes Banku Żywności w Piszu.

– Pandemia, podwyżki cen żywności i coraz trudniejsze warunki życia sprawiają, że wciąż przybywa nam podopiecznych. Z pomocą żywnościową docieramy już prawie do 4 000 osób mieszkających
w powiatach piskim i ełckim. To znacznie więcej niż rok temu – dodaje prezes.

Dlaczego „Akcja Ziemniak”? Bo ziemniaki stanowią jeden z podstawowych składników codziennego wyżywienia – a wiemy, że wielu spośród podopiecznych Banku Żywności w Piszu nie może pozwolić sobie nawet na zwykłe ziemniaki.

Akcję można wesprzeć, przekazując do Banku Żywności ziemniaki lub środki finansowe na ich zakup. Jeśli nasi darczyńcy zdecydują się na ten drugi sposób, będziemy wdzięczni za wpłaty
na rachunek bankowy 79 9364 0000 2002 0039 7689 0001 z dopiskiem „Akcja Ziemniak”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *