Pomagamy z policjantami!
Światowy Dzień Żywności
Zebraliśmy 3,4 tony żywności!
28 października, 2021
Nasz nowy iveco
„Kropelka” dla vana
30 listopada, 2021

Pomagamy z policjantami!

Babnk Zywnosci w Piszu i policja pomagają razem.

Komendant Powiatowy Policji w Piszu wspólnie z Prezesem Banku Żywności w Piszu zorganizowali akcję pomocy najbardziej potrzebującym mieszkańcom naszego powiatu. Przedsięwzięcie polegało na przekazaniu paczek żywnościowych za pośrednictwem dzielnicowych. To policjanci pierwszego kontaktu wytypowali osoby samotne i rodziny z powiatu piskiego, które takiego wsparcia najbardziej potrzebowały.

Komendant Powiatowy Policji w Piszu, mł. insp. Marcin Kubas wspólnie z Prezesem Zarządu Banku Żywności w Piszu, Marcinem Kwiatkowskim, wpadli na pomysł, by wspólnie pomóc osobom potrzebującym, na terenie powiatu piskiego, przekazując im paczki żywnościowe. Akcja ta miała na celu realizację jednego z głównych celów statutowych Banku Żywności, a mianowicie promocję postaw solidarności społecznej i działanie na rzecz wspólnego dobra.

Szef piskich policjantów zaproponował, aby do realizacji tego przedsięwzięcia zaangażowani zostali dzielnicowi. To właśnie oni, jako policjanci pierwszego kontaktu, mają doskonałe rozpoznanie swojego rejonu służbowego pod kątem osób znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, bądź materialnej.

W Komendzie Powiatowej Policji w Piszu i w podległych Komisariatach Policji w Białej Piskiej, w Orzyszu i w Rucianem – Nidzie służbę pełni łącznie 10 dzielnicowych. Każdy z nich miał za zadanie wytypować osoby samotne i rodziny, które z różnych względów kwalifikują się do otrzymania pomocy w postaci paczek żywnościowych.

Paczki te zostały zorganizowane przez Bank Żywności w Piszu. To efekt zbiórki żywności, która miała miejsce w dniu 16 października br. z okazji Światowego Dnia Żywności. Wzięło w niej udział ponad 100 wolontariuszy z powiatu piskiego. Uzbierali blisko 3,5 tony żywności.

We wtorek (16 listopada br.) dzielnicowi, wspólnie z wolontariuszami z Banku Żywności w Piszu, przekazali 25 paczek osobom samotnym i rodzinom w powiecie piskim, które najbardziej potrzebowały takiego wsparcia.

(asz) / pisz.policja.gov.pl
tytuł: bankzywnosci.pisz.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *