Zebraliśmy 3,5 tony jedzenia!
Zbiórka żywności 16.10.2020 r.
Dziękujemy!!!
19 października, 2020
Wspólne sortowanie zebranej żywności
Liczymy, dzielimy, rozwozimy
30 października, 2020

Zebraliśmy 3,5 tony jedzenia!

Zbiórka żywności 16.10.2020 r.

W piątek 16 października na terenie Pisza, Ełku, Rucianego-Nidy, Orzysza i Białej Piskiej odbyła się zbiórka artykułów żywnościowych. Okazją do zorganizowania tego wydarzenia był Światowy Dzień Żywności.

– Pomagało nam 80 wolontariuszy w różnym wieku, którzy przez cały dzień zbierali żywność w 19 sklepach na terenie powiatów ełckiego i piskiego – mówi Dominika Kwiatkowska, odpowiedzialna za wolontariat Banku Żywności w Piszu.

Zbiórkę wsparła młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych w Piszu, Starego Ogólniaka w Piszu, Zespołu Szkół nr 1 w Białej Piskiej, a także wolontariusze ze Stowarzyszenia MONAR w Ełku, OSP Ruciane-Nida, OSP Orzysz, Centrum Integracji Społecznej w Piszu, MONAR-u w Gaudynkach, Flashing Star Łukasz Ziółek, Ekopal sp. z o.o. i M-GOPS w Białej Piskiej.

Podziękowania kierujemy także do firmy MLEKPOL za przekazanie nam 110 kg swoich produktów oraz do Starostwa Powiatowego w Ełku, które wsparło nas pomocą finansową.

– Darczyńcy okazali się bardzo szczodrzy. Zebraliśmy 3,5 tony żywności. Najbardziej popularne produkty przekazywane naszym wolontariuszom to mąka, cukier, makarony, olej, dżemy i konserwy, ale trafiły do nas także słodycze, chrupki, a nawet artykuły chemii gospodarczej – relacjonuje Marcin Kwiatkowski, prezes Banku Żywności w Piszu.

Zebrana żywność trafi do 200 najbardziej potrzebujących osób z powiatów ełckiego i piskiego.

Bank Żywności w Piszu rozpoczął już przygotowania do kolejnej, przedświątecznej akcji charytatywnej.

– Poszukujemy darczyńców, którzy przekazaliby nam ziemniaki. Pozwoliłoby nam to na przygotowanie paczek umożliwiających przyrządzanie codziennych posiłków. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z Bankiem wszystkie osoby, które mogą i chcą przekazać nam ziemniaki lub je dla nas zakupić – dodaje prezes Kwiatkowski.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *