Uroczysta inauguracja
Rozdajemy w Piszu!
„Chrzest bojowy” w Piszu
28 sierpnia, 2020
Warsztaty kulinarne z Maciejem Maciejewskim
Robimy pierogi!
11 września, 2020

Uroczysta inauguracja

Wystąpienie wiceprezes Moniki Modrzejewskiej

Ubiegły tydzień zakończyliśmy mocnym akcentem. W piątek 4 września w sali Urzędu Miejskiego odbyła się uroczysta inauguracja Banku Żywności w Piszu.

Naszych gości powitał prezes Marcin Kwiatkowski, przedstawiając w krótkim wstępie główne założenia Banku oraz wizję jego funkcjonowania w otoczeniu społecznym. Szerzej opowiedziała o tym wiceprezes Monika Modrzejewska, która zilustrowała swoje wystąpienie specjalnie przygotowaną prezentacją.

Po przedstawicielach zarządu głos zabrał Prezes Federacji Polskich Banków Żywności Marek Borowski. Obok przekazanych nam wyrazów wsparcia (za które pięknie dziękujemy) Prezes Borowski powrócił do początków działalności Banku Żywności w Olsztynie. Prowadzona przez niego placówka niesie pomoc potrzebującym już od 20 lat – my również mamy nadzieję doczekać tak pięknego jubileuszu.

Mimo iż nasze spotkanie miało mieć z założenia charakter informacyjny, szybko pojawiły się tematy do gorącej dyskusji. Rozmawialiśmy m.in. o codziennej pracy Banku, potrzebach miejscowej społeczności i potrzebie sprawniejszej dystrybucji nadwyżek żywności.

Raźniej nam ze świadomością, że rozpoczynamy działalność mając przy sobie doświadczonych, zaangażowanych w życie społeczne przyjaciół.

Dziękujemy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *